مهدکودک در کرج

مهدکودک دنیای عسل 05
مهد کودک دنیای عسل-مهد کودک در مهرشهر 02

مهدکودک در کرج
هر مکان یا محلی که برای نگه داری کودک میباشد دارای مزایا و معایبی میباشد که ما در مهدکودک دنیای عسل تصمیم گرفتیم اطلاعات خود را در مقاله زیر مورد بررسی قرار داده و با شما به اشتراک بزاریم.
مزایای مهد کودک
بافت و ساختار نظام‌مند: بسیاری از والدین به این دلیل مهدکودک‌ ها را دوست دارند که محیطی رسمی و دارای نظم و ترتیب دارد. بنابراین بسیاری از مهدکودک‌ ها برای اخذ مجوز بازرسی می‌شوند و روی عملکرد مراقبان نظارت می‌شود. بسیاری از کلاس‌ها بیشتر از یک مراقب دارند و یک مدیر تمام مهدکودک را زیر نظر دارد.
داشتن مقررات مشخص: مهدکودک‌ ها و به خصوص مهدکودک دنیای عسل دارای قوانینی وضع شده و روشنی را برای والدین دارند .به عنوان نمونه رفت و آمد کودک زمان مشخصی را دارد . و از نظر هزینه هم نسبت به گرفتن پرستار کم هزینه تر میباشد.
قابل اعتمادتر بودن: مهدکودک در مقایسه با پرستار یا مراقبت خویشاوندان باثبات‌تر است، با انتخاب مهدکودک شما دیگر مجبور نیستید با روزهای بیماری یا مرخصی و تعطیلات شخصی یک مراقب هماهنگ شوید.
تحصیلات مراقبان: کارکنان مهدکودک‌های خوب اغلب تحصیلاتی در زمینه آموزش کودکان دارند، بنابراین می‌دانند که از لحاظ رشد و تکامل چه انتظاراتی از کودکتان می‌رود ومیتوانند مطابق این آگاهی، مهارت‌های رو به رشد او را تشویق کنند.
داشتن یک برنامهٔ خوب: مهد کودک های خوب دارای برنامه مشخصی میباشند که شامل تمای فعالیت ها اعم از موسیقی ،داستان گویی ،ورزش و .. را به آنها آموزش میدهند . و با مهارت هایی مثل کاردستی و.. مهارت های آنان را افزایش دهند.
آموختن مهارت و درک درست مطالب : بچه‌ها در مهدکودک تمام روز را فقط بازی نمی‌کنند بلکه چیزهای جدیدی یاد می‌گیرند. بسیاری از پروژه‌های آموزشی ترکیب خوبی از فعالیت‌های مربوط به نیمکرهٔ راست و چپ مغز هستند که معمولاً از بازی‌های ساده‌ای مثل لگو استفاده می‌شود اما همین بازی ساده به شکلی سازمان‌‌یافته و با اصول و نظم خاصی به کودکان ارائه می‌شود.
ایجاد برتری ذهنی در کودکان: طبق بررسی ها بر روی کودکانی که در مهد کودک فعال میباشند انجام شده پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که این کودکان از نظر ذهنی نسبت به کودکانی که با شیوه های دیگر نگه داری میشوند برتری دارند،و نتایج بهتری را دارا میباشند.
تعامل و ارتباط با دیگر کودکان: کودکان، به ویژه کودکان نوپا در مهدکودک از فرصت تعامل و رفتار با کودکان دیگر بهره‌مند می‌شوند ولی اگر در خانه و توسط پرستار یا خویشاوندان نگهداری ‌شوند ممکن است این فرصت را به اندازهٔ مهدکودک یا اصلاً نداشته باشند. در نظر داشته باشید مهدکودک در کرج نیز اینگونه است
معایب مهدکودک
محدودیت ساعت ورود و خروج: یک مشکل مهدکودک این است که شما تحت کنترل مهد هستید و تأخیر در برداشتن کودکتان هم برای مهدکودک و هم شما ایجاد مشکل خواهد کرد.
زیاد شدن احتمال بیماری: کودکان در مهدکودک احتمال بیشتری برای ابتلا به بیماری‌هایی مثل سرماخوردگی دارند، زیرا در معرض میکروب‌های بیشتری هستند.
تقسیم توجه بین کودکان: در یک مهدکودک احتمال کمتری هست که کودکتان یک مراقبت شخصی دریافت کند یعنی همان چیزی که در صورت گرفتن پرستار یا در خانه ماندن خودتان بدیهی‌تر است.
تردید و نداشتن اعتماد والدین: کودکان و به طور ویژه کودکان شیرخوار برای رشد و شکوفایی نیازمند عشق و توجه زیادی هستند و نهایتاً همین موضوع که مادرها و پدرها می‌دانند رسیدگی به دو یا سه کودک که هیچ، حتی رسیدگی به یک کودک هم کار بسیار سختی است باعث می‌شود برخی والدین در این مورد که یک معلم بتواند تمام روز را از بیشتر از چند کودک مراقبت کند تردید دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Other posts